Prot Jarnuszkiewicz

Studia wyższe w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Równolegle studiował fotografię w systemie niestacjonarnym na w/w wydziale.

Doktor sztuki filmowej w dyscyplinie artystycznej – fotografia, doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne, profesor sztuk pięknych.

Prowadzi zajęcia według autorskiego programu w Pracowni Relacji Wizualnych na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na macierzystym wydziale pełnił funkcje Kierownika Katedry Fotografii, Realizacji Obrazu oraz Prodziekana, a obecnie Dziekana.

W ramach swojej twórczości działa głównie na dwóch polach. Pierwszym z nich jest fotografia artystyczna. Zrealizował liczne autorskie projekty fotograficzne, kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest autorem licznych publikacji i wydawnictw. Jego prace znajdują się w kilkudziesięciu kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i zagranicą. Drugim zaś torem jego rozwoju artystycznego jest reżyseria światła i projekcji wideo w spektaklach teatralnych.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • Akademia Pani Beksy, tekst - Julia Holewińska, reżyseria - Robert Drobniuch, 2017 (reżyseria światła)
  • Gniazdo, tekst - Maria Wojtyszko, reżyseria - Robert Drobniuch, 2018 (reżyseria światła)

  • Pięciu Nieudanych, na motywach książki Beatrice Alemagny, scenariusz - Anna Andraka, Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyseria - Honorata Mierzejewska-Mikosza, 2019 (reżyseria światła)

  • Trala Tralalińscy, na podstawie wierszy Juliana Tuwima, reżyseria - Robert Drobniuch, współpraca dramaturgiczna - Anna Andraka, 2019 (światło)

  • Wszystkie myszy lubią ser, tekst - Gyula Urbán, reżyseria - Anna Nowicka, 2020 (światło)

  • Planeta Einsteina, tekst - Elżbieta Chowaniec, reżyseria - Robert Drobniuch, 2021 (reżyseria światła)