Komitet Nauczycielski

fot. Anna Kaleta

Miło nam poinformować, że pierwsze w tym sezonie artystycznym spotkanie Komitetu Nauczycielskiego odbędzie się 29 listopada 2021 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum Historii Kielc (ul. Św. Leonarda 4).

Podczas spotkania zajmiemy się tematyką poruszaną w spektaklu „Arka Czasu” w reż. Tomasza Kaczorowskiego, którego premiera odbyła się 6 listopada 2021.

Jest to przejmująca opowieść o wielkiej przyjaźni, miłości oraz chęci przetrwania. To także opowieść o sile pamięci. Główny bohater – Rafał - mieszka w Dzielnicy razem ze swoim dziadkiem, który zarabia na życie graniem na skrzypcach. Sytuacja w getcie pogarsza się, więc dziadek Rafała organizuje wnukowi ucieczkę, sam jednak zostając po drugiej stronie muru. Przeszłości nie można zmienić, ale pamięć o niej ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Podejmiemy dyskusję o tym, jak wspomnienie tragicznych wydarzeń może pomóc w budowaniu lepszej rzeczywistości.

Program spotkania:

  • Wprowadzenie w kontekst historyczny, połączone z przejściem po miejscach historycznych związanych z omawianą tematyką. Gość specjalny: Pan Krzysztof Myśliński, Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Historii Kielc.
  • Dyskusja „Wehikuł czasu, czyli jak wykorzystać historię do kształtowania teraźniejszości i przyszłości”, połączona z próbą wypracowania wspólnych narzędzi warsztatowych dotyczących poruszanych zagadnień, do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
Aleksandra Arczewska tel. 698-859-302, aleksandra.arczewska@teatrkubus.pl