Katarzyna Bem

Kompozytorka i skrzypaczka, od urodzenia związana z Wrocławiem.

Absolwentka kompozycji na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dra hab. Cezarego Duchnowskiego. Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec.

Jej twórczość kompozytorska obejmuje zarówno utwory instrumentalne, elektroakustyczne, jak i muzykę do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Olsztyńskim Teatrze Lalek, Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatrze Maska w Rzeszowie, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy, Teatrze Ateneum w Katowicach), filmów (np. muzyka do filmu IPN „To była cały czas noc”) oraz gier komputerowych. Ma na koncie wiele prawykonań swoich utworów zarówno w kraju, jak i za granicą. Realizowała też utwór Lightning w ramach zamówienia kompozytorskiego NFM w ramach Festiwalu Musica Electronica Nova w 2019 roku.

Laureatka konkursów kompozytorskich m.in. wyróżnienie honorowe za utwór „Harpie” (2018) oraz nagroda specjalna za utwór „Drone Strike” (2019), wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim muzyki filmowej FMF (2021).

W 2022 roku zrealizowała płytę „Zachodź słońce, zachodź...” w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • Ony, tekst - Marta Guśniowska, reżyseria - Anna Wolszczak, 2023 (muzyka)