Marcin Gałązka

na zdjęciu: Marcin Gałązka i Przemysław Bartoś, fot. Kamila Ćwiklińska

Gitarzysta, producent muzyczny, aranżer.

Laureat Fryderyka 2010 w kategorii „muzyka alternatywna”.

W latach 2002–2004 gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni („Jesus Christ Superstar”, „Hair”, „Sen nocy letniej” z muzyką w aranżacjach Leszka Możdżera).

Pracuje z młodzieżą jako instruktor muzyczny w MDK w Słupsku.

Na swoim koncie ma ponad 20 oficjalnych wydawnictw muzycznych, w tym m.in. zapis ścieżki dźwiękowej do filmu „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego (Polska Nagroda Filmowa Orzeł w kategorii „najlepsza muzyka”).

Współautor muzyki do „Papety po raz pierwszy w Polsce” – spektaklu nagrodzonego Tukanem dla najlepszego spektaklu nurtu OFF na 40. PPA we Wrocławiu.

W ostatnim czasie pracował nad udźwiękowieniem spektaklu pt. “Akademia Pana Kleksa” zrealizowanego w gdańskim Teatrze Miniatura, a z zespołem Alfah Femmes wydał płytę pt. „No Need To Die” (zwycięzca plebiscytu „Album Roku” organizowanego przez Stowarzyszenie Trójmiejska Encyklopedia Muzyczna).

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • Lato Muminków, tekst - Tove Jansson, adaptacja - Andrzej Maria Marczewski, reżyseria - Michał Derlatka, 2021 (aranżacje i przestrzeń dźwiękowa, razem z Przemysławem Bartosiem)
  • Jak zostałam wiedźmą, tekst - Dorota Masłowska, adaptacja i reżyseria - Piotr-Bogusław Jędrzejczak, 2022 (muzyka, razem z Przemysławem Bartosiem)