Nowa siedziba teatru coraz bliżej

fot. Kamil Markiewicz (TVP3 Kielce)

Miło nam poinformować, że dziś tj. 15 września 2021 roku o godz. 11:00, odbyło się spotkanie na którym podpisano umowę z wykonawcą nowej siedziby naszego teatru. W wydarzeniu udział brali przedstawiciele władz, m. in.: prezydent miasta Bogdan Wenta, wiceprezydent Marcin Chłodnicki, przedstawiciele teatru: dyrektor Piotr Bogusław Jędrzejczak, aktorzy: Agata Sobota, Dorota Anyż i Zdzisław Reczyński, przedstawiciele Zarządu Wzgórza, a także Jarosław Ziętal, dyrektor ds. realizacji Anna-Bud - firmy, która zajmie się budową nowej siedziby.

Prace mają zakończyć się w czerwcu 2023 roku.

Siedziba powstanie na bazie pochodzących z XVIII wieku budynków na Wzgórzu Zamkowym: dawnej kuźni i dworu starościńskiego. Leżące w pobliżu budynki dawnej kuchni więziennej i stacji transformatorowej zostaną rozebrane.

W miejscu kuchni, między kuźnią a domem dworem starosty powstanie nowy łącznik. Dom starosty będzie wyższy, ale zachowa obecny kształt. Część okien zostanie zamurowana, a te na parterze powiększone. W budynku powstaną dwie sale, na dolnym poziomie duża widownia dla 148 widzów z obniżoną częścią oraz u góry, mniejsza, z 80 miejscami. Powstanie też czteropoziomowe foyer. W tej części teatru będzie też bufet i kasy.

Wizualizację budynku można zobaczyć tutaj https://tiny.pl/97mtr