Martyna Majewska

Reżyserka filmowa i teatralna.

Urodzona zimą w Wałbrzychu.

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i TV im. K. Kieślowskiego w Katowicach.

Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. Bardzo chętnie realizuje czytania performatywne (ostatnie to "Pomarańcze, mandarynki i mango" dla Teatru Dramatycznego im. J.Szaniawskiego w Wałbrzychu).

Najważniejsze realizacje: "Plama" i "Yemaya. Królowa mórz" we Wrocławskim Teatrze Lalek, "BATORY_trans" w Teatrze Pantomimy im. H.Tomaszewskiego,  "[muzyka_jest]" -  spektakl na otwarcie Narodowego Forum Muzyki, "Afroazja", "Zrozumieć Giaura" i "Polska 120" w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz "Mała Syrena" w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Najważniejsze nagrody: finał Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2016/2017 oraz Grand Prix OFF 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2013.

W najbliższych planach ma spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz film krótkometrażowy produkowany przez Studio Munka.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • Nad rzeką, której nie było, tekst - Agnieszka Wolny-Hamkało, 2018 (reżyseria)