Małgorzata Gałaś-Prokopf

Scenografka, malarka, pedagog.

Urodzona w Krakowie.

Ukończyła Krakowską Akademię Stuk Pięknych, Wydział Malarstwa i Scenografii, a także Mediadesign Akademie w Würzburgu.

Swoje wizje sceniczne realizowała w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Rosji. W Düsseldorfie od lat współpracuje z grupą teatralną TATRAUM, należy też do stowarzyszeń artystycznych.

Mieszkając za granicą, wykonuje liczne realizacje teatralne także w Polsce. Współpracowała z wieloma polskimi teatrami, dla których oprócz scenografii i kostiumów projektowała także plakaty teatralne. Długoletnia współpraca z Piotrem-Bogusławem Jędrzejczakiem (reżyserem i dyrektorem TLiA „Kubuś” w Kielcach) zaowocowała wieloma udanymi i niesztampowymi przedstawieniami. W Płocku, mieście urodzenia S. Themersona - awangardowego prozaika i filozofa - pracowała na bazie jego tekstów teatralnych przy spektaklach „Przygody Pędrka Wyrzutka” i „Mmaa” (Teatr Dramatyczny).

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce, tekst - Marta Guśniowska, reżyseria - Piotr-Bogusław Jędrzejczak, 2014 (scenografia)
  • Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?, tekst - Leszek Kołakowski, adaptacja i reżyseria - Piotr-Bogusław Jędrzejczak, 2021 (scenografia)
  • Jak zostałam wiedźmą, tekst - Dorota Masłowska, adaptacja i reżyseria - Piotr-Bogusław Jędrzejczak, 2022 (scenografia)