Cyryl, gdzie jesteś?

wiek 7+

tekst – Wiktor Woroszylski
adaptacja i reżyseria – Piotr-Bogusław Jędrzejczak
scenografia – Joanna Biskup-Brykczyńska
muzyka – Miłosz Sienkiewicz

obsada:
Anna Iwasiuta
Małgorzata Oracz
Aleksandra Sapiaska
Agata Sobota
Rafał Iwański
Michał Olszewski
Andrzej Skorodzień

Nie od dziś wiadomo, że pod nieobecność rodziców dzieciom przytrafiają się różne dziwne rzeczy… Gdy tata wyruszył na ekspedycję naukową, mama poleciała do Paryża, a ich dzieci Lutek i Ludka zostały same w domu, nastąpił ciąg zdumiewających, czasami zabawnych, a czasami wręcz absurdalnych wydarzeń.

Wszystko zaczęło się od tajemniczego telefonu z pogróżkami, a potem było już tylko gorzej! Zalane mieszkanie, brak elektryczności, łączności telefonicznej… A jakby tego było mało, to jeszcze Cyryl gdzieś zniknął!

Lutek i Ludka, z detektywistycznym wprost zapałem, próbują znaleźć wyjście z niejednej zagadkowej sytuacji. I przede wszystkim odnaleźć Cyryla! Nie jest łatwo, bo w wydarzeniach uczestniczy galeria osobliwych postaci: zamroczona różą Olimpiada; malarz Florek Obłędek i jego cud-żona; policjant Rozkrok, który boi się czarnego kota; pani Horror, która wyrywa zęby; zatrzaśnięty w książce Maryl; ohydny Zyzio i… wiele innych.

Ta pełna zwrotów akcji, tajemniczych wątków oraz zaskakujących i zabawnych zdarzeń historia zachęca do zgłębiania natury człowieka oraz międzyludzkich relacji. Pokazuje również siłę wyobraźni i działania.

Premiera – 12 listopada 2022