Kapitan Porządek

wiek 5+

tekst - Magdalena Mrozińska
reżyseria - Przemysław Żmiejko
scenografia - Joanna Biskup-Brykczyńska
muzyka - Filip Sternal
 

                                                                                                                   

 

Obsada:
Kapitan Porządek - Ewa Lubacz
Lodówka - Beata Orłowska / Małgorzata Sielska
Telewizor - Andrzej Skorodzień / Andrzej Matysiak

Co ciekawego może opowiedzieć stara Lodówka, albo jeszcze starszy, czeski Telewizor? Co by było, gdyby na jego antenie wystąpił Kapitan Porządek, który tak naprawdę jest pojemnikiem na odpady? I wreszcie - jakie problemy trapią Matkę Ziemię i czy (tele)widzowie pomogą je rozwiązać?

Sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie zachęcają do najzwyklejszych, codziennych nawyków, które zmieniają świat na lepszy.
I tak dowiemy się, dlaczego warto segregować śmieci, oszczędzać wodę przy myciu zębów, albo unikać foliowych reklamówek. A wszystko po to, aby przypomnieć, że działania na rzecz środowiska najlepiej zacząć od własnego podwórka. Bo troszcząc się o otoczenie, troszczymy się o zdrowie swoje i innych.

Spektakl w reżyserii Przemysława Żmiejko, zrealizowany z Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, powstał we współpracy z Urzędem Miasta Kielce - Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem i pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce - Pana Wojeciecha Lubawskego, aby rozwijać świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.

To teatralna zachęta do podjęcia współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i dobrych zwyczajów, służących ochronie przyrody. Aby to pozytywne przesłanie mogło docierać jak najszerzej, przedstawienie prezentowane jest nie tylko na deskach „Kubusia”, ale też w kieleckich szkołach.

Czas trwania - 45 min.
Prapremiera - 1 grudnia 2017

 

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Miasta Kielce

 

SPEKTAKL SFINANSOWANY PRZEZ:

Urząd Miasta Kielce - Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem

 

RECENZJE:

Galeria zdjęć: