Niedoparki

wiek 6+

tekst - Pavel Šrut
adaptacja i reżyseria - Marek Zákostelecký

 

Dlaczego i gdzie znikają skarpetki? I dlaczego zwykle tylko po jednej z pary? Szukając odpowiedzi na te pytania, widzowie odkrywają fascynujący świat skarpetkożerców. Kim są te małe stworki, czym się żywią i gdzie mieszkają? Okazuje się, że można je znaleźć prawie w każdym domu. Bo któż z nas choć raz w życiu nie zgubił skarpetki?

Jeden z niedoparków - Tulik ma prawdziwego pecha: najpierw zostaje uwięziony w celach naukowych przez szalonego profesora Kędziorka, potem na grzbiecie psa Huberta udaje się w nieplanowaną podróż wprost do rzeki, a następnie, jakby tego było mało, zostaje porwany dla okupu przez gang Kudły Dederona. Na ratunek Tulikowi ruszają członkowie jego rodziny, z Wielkim Szefem na czele, ich znajomi i dawni przyjaciele. Czy ta wielka akcja ratunkowa zakończy się powodzeniem?

Przedstawienie oparte jest na czeskiej powieści, o tym samym tytule, która w kraju naszych południowych sąsiadów zdobyła tytuł Książki Dziesięciolecia dla Dzieci i Młodzieży. Historie o niedoparkach podbiły serca także polskich czytelników. Nic dziwnego, bo opowiadają nie tylko o ich zabawnych, wzruszających, pełnych zaskakujących zwrotów akcji i wręcz sensacyjnych przygodach, ale również o rodzinie, przyjaźni, miłości, odwadze, lojalności, zdradzie i odwiecznym pragnieniu posiadania kogoś „do pary”.

Premiera – styczeń 2025