Wio, Leokadio!

wiek 5+

tekst - Joanna Kulmowa
adaptacja i reżyseria - Monika Czajkowska

 

Leokadia nie jest zwykłym koniem. Jest sławna, umie mówić, na grzbiecie wyrosły jej skrzydła - i na tym wcale nie koniec! Jako ostatnia w mieście dorożkarska szkapa odchodzi na emeryturę. Choć uważa, że życie bez pieniędzy jest ciekawsze, nie chce być ciężarem dla Alojzego - swojego woźnicy i oddanego przyjaciela. Postanawia się usamodzielnić i poszukać nowej pracy, którą próbuje znaleźć w muzeum, na wystawie malarskiej, jako goniec, tragarz, pomoc domowa, aktorka, poetka, a nawet rządząca krajem Leokadia Trzynasta! Jednak żadne z tych zajęć nie przynosi Leokadii pełnej satysfakcji, co skłania ją do kolejnych poszukiwań. Jaki będzie ich CIĄG DALSZY?

„Wio, Leokadio!” to mądra, pełna ciepłego humoru, poetycka historia niezwykłych przygód skrzydlatego konia, opowiedzianych jak powiastki filozoficzne o przyjaźni, akceptacji siebie, odpowiedzialności za najbliższych, wolności, poszukiwaniu nowego celu w życiu i codziennych tego życia perypetiach.

Przedstawienie jest adaptacją książki Joanny Kulmowej, o tym samym tytule, uznanej przez UNESCO za jeden z najlepszych na świecie utworów dla dzieci i zaliczonej do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży.

Premiera – październik 2024