Wróżka z kranu

wiek 5+

"Wróżka z kranu" (La Fee du Robinet)
tekst – Pierre Gripari
przekład – Barbara Grzegorzewska
reżyseria i scenografia – Adam Walny
kostiumy - Dagmara Jemioła-Hryniewiecki
muzyka - Witold Broda

obsada:

Andrzej Kuba Sielski
Małgorzata Oracz
Rafał Iwański
Agata Sobota

Perły za brzydkie słowa? Ten zaskakujący i, wydawałoby się, łatwy sposób na wzbogacenie okazał się dla pewnej rodziny dość kłopotliwy.

W nagrodę za dobry uczynek, starsza z sióstr - niegrzeczna Martynka, otrzymała od Wróżki niezwykły dar - po każdym wypowiedzianym brzydkim słowie z ust dziewczyny wypadała perła. Podekscytowani wizją dostatniej przyszłości Mama i Tata kazali córce rzucić szkołę i od tej pory zarabiać na utrzymanie całej rodziny słowami. Martynka, z początku zachwycona zadaniem, szybko się nim znudziła… i odeszła z domu z Łobuzem. Do kontynuacji dzieła rodzice podstępem zmusili więc młodszą córkę. Coś jednak poszło nie tak, bo z ust grzecznej Marysi zamiast pereł, zaczęły wypadać żmije. I wtedy do akcji wkroczył Czarodziej…

Ta zabawna, wykorzystująca baśniowy wątek z „Wróżek” Charlesa Perraulta, historia nawiązuje również do świata realnego. Groteskowo przedstawia dorosłych, obnażając ich życie rodzinne, mentalność i przywary. Pokazuje także, że ludzie nie są wyłącznie dobrzy, albo źli. A przyklejane im etykietki zamiast porządkować, mogą ich życie komplikować.

Premiera – 28 maja 2022