Królowa Śniegu

wiek 6+

na motywach baśni H. Ch. Andersena
tekst - Maria Wojtyszko
reżyseria - Robert Drobniuch
scenografia - Anna Chadaj
muzyka - Digital PrinceZZ
wizualizacje - Krzysztof Kiziewicz

                                                                      

 

Obsada:

Róża – Ewa Lubacz
Gerda – Hanna Świętnicka
Kay – Błażej Twarowski
Diabeł – Andrzej Skorodzień
Królowa Śniegu – Małgorzata Oracz
Wrona – Andrzej Kuba Sielski
Królewicz, Chłopiec – Michał Olszewski
Mała Rozbójniczka – Ewa Lubacz
Stara Rozbójniczka – Dorota Anyż
Renifer – Andrzej Kuba Sielski

 

Autor trailera: Krzysztof Kiziewicz

 

Tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Oto prawdziwa przyjaźń. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, jakie możemy spotkać na każdym osiedlu.
Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania.
Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca… Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z Królewiczem, który zechce uczynić Gerdę Królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie - czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą?

Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać.  

Spektakl aktorski.
Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: