Kuuki

spektakl teatru tańca dla najnajmłodszych widzów od 0 do 18 miesięcy

Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People

 

data i miejsce prezentacji:

12 sierpnia 2018, godz. 11.00 i 12.30
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" - Duża Scena

cena biletu - 10 zł

 

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Barbara Małecka
Muzyka: Kanako Kato / Jakub Drzastwa
Obsada: Maho Harada / Magda Wolnicka, Noriko Matshuda / Monika Kiwak
Producent: Akira Ota / JIENKYO

 

 

空気 (Kuuki) – to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków kanji określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad tą produkcją Kuuki/Powietrze to przede wszystkim ruch.

Dynamicznie, lekko, zwiewnie, nieuchwytnie – Kuuki  to poszukiwanie energii. Czy wiatr można dotknąć? Jak powietrze pachnie? W jaki sposób dźwięczy oddech? Każdy z nas – ten najnajmłodszy i ten trochę starszy – doświadcza go na co dzień, a jednak powietrze nieustannie zachwyca nas swoją nieuchwytnością, niedookreślonością, czaruje obietnicą wzniesienia się w górę, pociąga możliwością lotu, wirowania.

Tancerki i instrumentalistka zabierają widzów do wspólnego poszukiwania materialności w tym, co tak bardzo ulotne. Zapraszają by powietrza dotknąć, poczuć, posłuchać... W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.

Kuuki to japońsko-polska produkcja, do realizacji której JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zaprosiła duet twórczy Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak, które od prawie dziesięciu lat zajmują się rozwijaniem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz promocją rodzimego teatru dla dzieci za granicą, a jako scenografka i reżyserka tworzą wspólnie przedstawienia skierowane do dzieci poniżej trzeciego roku życia. Dołączyła do nich wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość, wybitna japońska akordeonistka Kanako Kato, którą w polskiej wersji spektaklu zastępuje multiinstrumentalista Jakub Drzastwa.

Czas trwania – 45 min. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: 

Kuuki

Autor zdjęć: 

Piotr Bedliński