Sztuka latania

wiek 10+

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

 

data i miejsce prezentacji:

18 sierpnia 2018, godz. 17.00
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" - Mała Scena

cena biletu - 10 zł

 

Na podstawie książki "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa" Johna Boyne'a
Tłumaczenie - Tina Oziewicz
Adaptacja - Amadeusz Nosal
Reżyseria - Judyta Berłowska
Scenografia i kostiumy - Aleksandra Żurawska
Muzyka - Dawid Sulej Rudnicki
Ruch sceniczny - Nela Mitukiewicz
Projekcje wideo - Amadeusz Nosal

Występują:

Anna Domalewska
Michał Olszewski
Błażej Twarowski

 

Autor trailera: Przemysław Żmiejko

 

„Sztuka latania” to spektakl o odkrywaniu siebie, akceptacji, prawdziwej przyjaźni, pokonywaniu przeciwności losu i walce o spełnienie swoich marzeń.

Łącząc teatr z grą przygodową, warsztatem plastycznym i instalacją audiowizualną, opowiadamy historię chłopca, który wymyka się prawom grawitacji i wyrusza w fascynującą podróż po odległych zakątkach świata.
Czy łatwo jest być chłopcem, który unosi się nad ziemią? Z pewnością nie, ale osoby, które spotyka na swojej drodze, będą wspomagały go radami i doświadczeniem – ostatecznie nie on jeden jest inny niż wszyscy.
U kresu swojej podróży nasz bohater staje przed trudnym wyborem – podporządkować się otoczeniu i panującej w nim „normalności”, czy być wiernym samemu sobie i obronić swoją oryginalność?

Ta opowieść pokazuje, że odmienność nie zawsze musi oznaczać wykluczenie i wiązać się z różnymi, często krzywdzącymi stereotypami. Uciekamy od dydaktyki i poszukiwania „słusznych” interpretacji problemu, skupiając się w zamian na kwestiach akceptacji samego siebie, dostrzegania swojej wyjątkowości i funkcjonowaniu w społeczeństwie, często przeciwnym wszelkim przejawom inności.

Czas trwania - 1 godz. 10 min. (bez przerwy)

Na spektakl widzowie wchodzą bez obuwia lub w obuwiu zmiennym.

 

Galeria zdjęć: