Anna Andraka

Copywriterka i autorka.

Urodzona w 1984 roku w Białymstoku, absolwentka politologii na Collegium Civitas w Warszawie.

Ukończyła moduł dramaturgiczny Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych realizowany przez Uniwersytet SWPS i Nowy Teatr w Warszawie, należy do Szkoły Pisania Sztuk przy Teatrze Śląskim w Katowicach.

W zakresie promocji, PR i tworzenia tekstów pracowała dla czołowych polskich i międzynarodowych marek, a także dla wielu organizacji, instytucji i przedsięwzięć z obszaru kultury (jak np. Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw, Grupa Coinicidentia, Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych Białysztuk, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Up To Date Festival).

Finalistka konkursu dramaturgicznego „Demokracja nie tylko dla dorosłych” organizowanego przez gdański Teatr Miniatura, w którym wyróżniono jej sztukę dla młodzieży „Wolf”.

Spoty filmowe, które współtworzyła, były kilkukrotnie nagradzane przez Klub Twórców Reklamy. Współautorka zwycięskiej koncepcji na promocję białostockich wydarzeń kulturalnych w Warszawie w konkursie Prezydenta Miasta Białegostoku.

Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku 2018.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • "Dwie wyspy", na podstawie książki "Dwoje ludzi" napisanej i zilustrowanej przez Iwonę Chmielewską, scenariusz i reżyseria - Daria Wiktoria Kopiec, 2018 (tekst)
  • "Pięciu Nieudanych", na motywach książki Beatrice Alemagny, reżyseria - Honorata Mierzejewska-Mikosza, 2019 (scenariusz razem z Honoratą Mierzejewską-Mikoszą)