Łukasz Mazur

fot. Jakub Mazur

Muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.

W 1993 r. uzyskał dyplom Muzyka Instrumentalisty w klasie fortepianu oraz perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach.

Od połowy lat 90-tych aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym zarówno swego miasta, jak i poza nim, koncertując ze stworzonym przez siebie zespołem „No Name”. Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty: „Kolędogranie” - oryginalne aranżacje kolęd i „Impresje Wielkopostne” - jazzowe medytacje. Kompozytor wraz ze swym zespołem realizuje oryginalne projekty muzyczne związane z regionem świętokrzyskim, których efektem są produkcje płytowe m.in.: „Żeromski z muzyką” - muzyczne opracowania poezji i prozy rytmicznej świętokrzyskich regionalistów tj. Żeromskiego, Krawczyńskiego, Gajzlera, „Impresje Świętokrzyskie” - współczesne interpretacje świętokrzyskich melodii ludowych.

Poza autorskimi projektami muzyk angażuje się w działania muzyczne znanych wokalistów i zespołów.

Jest również współtwórcą spektakli słowno-muzycznych zorganizowanych i zarejestrowanych przez fundację Surge Propera, zajmującą się popularyzacją muzycznych pereł regionu świętokrzyskiego, są to „Kazania Świętokrzyskie”, „Graduał Wiślicki” i „Lament Świętokrzyski”.

W teatrze "Kubuś" prowadzi, razem z aktorką Ewą Lubacz, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, skupionej w działającej przy teatrze "Grupie teatralnej TworzyMY".

Współpracuje również z kieleckim Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jako korepetytor oraz akompaniator w spektaklach muzycznych.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • "Pan Brzuchatek", tekst - Marta Guśniowska, reżyseria - Przemysław Żmiejko, 2020 (muzyka)