Balladyna

12 kwietnia 2018, godz. 18.00 - wstęp wolny

Bezwzględna walka o władzę, zbrodnie i kłamstwa oraz nienawiść, zazdrość i wyrzuty sumienia. Napisany przez Słowackiego prawie 200 lat temu utwór opisuje mechanizmy rządzące światem, bliskie współczesnym czasom, zadaje wciąż aktualne pytania.

12 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 na scenie teatru „Kubuś” zaprezentuje się Szkolny Teatr Hades z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju ze spektaklem „Balladyna” Juliusza Słowackiego, w reżyserii Huberta Stachury, pod opieką artystyczną Jolanty Łukasik.

Młodzi adepci sztuki aktorskiej i ich opiekunowie ze Szkolnego Teatru „Hades” stworzyli opowieść o ludzkich charakterach i namiętnościach, odwiecznej walce dobra ze złem, przy wykorzystaniu prostej scenografii, układów tanecznych i muzyki. Godzinna prezentacja nie tylko przypomina treść lektury szkolnej, ale i zmusza do refleksji nad konsekwencjami wyborów.

Obsada:

Balladyna - Milena Gołuch
Alina - Wiktoria Wojtaszek
Wdowa - Karina Kiliańczyk
Kirkor - Konrad Kasperkowicz
Goplana - Aleksandra Morus
Grabiec - Filip Zaręba
Von Kostryn - Kamil Nowak
Skierka - Wiktoria Wach
Chochlik - Aleksandra Marciniec

W pozostałych rolach:

Aleksandra Lalewicz, Maciej Pogorzelski, Hubert Bania, Julia Kaźmierczyk, Michał Skiba, Katarzyna Pogorzelska, Julia Małkowska, Grzegorz Zaborowski, Łukasz Gruchała

Oprawa dźwiękowa:

Maciej Karwat, Anna Szumilas, Marcin Banaś

Spektakl dla widzów od lat 12.
Wstęp wolny.

Zapraszamy na kolejny pokaz realizowany w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.