Kawa czy herbata...

11 marca 2017, godz. 18.00 - wstęp wolny

Sigmund Freud - austriacki lekarz, twórca psychoanalizy i Sławomir Mrożek – polski dramatopisarz, zaliczany do nurtu teatru absurdu...
Co może łączyć te dwie fascynujące osobowości?
I Wszystko, i Nic!

Zapraszamy na trzeci w tym sezonie pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli przygotowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

11 marca 2017 roku o godz. 18.00 na scenie teatru „Kubuś” zaprezentuje się Grupa Teatralna "Petrus" z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, ze spektaklem „Kawa czy herbata, czyli dylematy życiowe i dramaty moralne – na kozetce u Doktora Freuda”.

Autorkami scenariusza, który powstał na podstawie książki „Małe prozy” Sławomira Mrożka są: Ewa Majerowska i Agnieszka Dziarmaga.

W spektaklu padną pytania, dotyczące wielkich życiowych dylematów, takich jak sens życia, tajemnica płci, ale także mniej ważnych spraw, jak wybór między kawą czy herbatą.
Przedstawienie, obnażając z humorem tragizm ludzkich wyborów, demaskuje absurdy współczesnej rzeczywistości. Stawia pytania, nie udzielając odpowiedzi. Widzowie spektaklu stają się uczestnikami Teatru Życia!

Opiekunem zespołu jest Pani Agnieszka Dziarmaga.

Dla widzów od lat 12. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Więcej o projekcie „W szkole i na scenie” na stronie: http://www.teatrkubus.pl/w-szkole-i-na-scenie

Na zdjęciu próba do spektaklu.