Nabór do konkursu "W szkole i na scenie"

Rusza III edycja projektu „W szkole i na scenie”, w ramach którego uczniowie starszych klas szkół podstawowych (VI, VII, VIII) oraz szkoły ponadpodstawowe z województwa świętokrzyskiego będą miały niecodzienną okazję zaprezentowania swoich spektakli na profesjonalnej scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.  

Od kilku lat do teatru „Kubuś” zgłaszają się zespoły szkolne, niezależne grupy młodzieżowe z chęcią spróbowania swoich sił na scenie teatru przed szeroką publicznością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pedagogów, pragniemy raz w miesiącu udostępnić naszą scenę takim projektom i jednocześnie zachęcić wszystkich do działania w dziedzinie teatralnej. Dlatego w sezonie 2019/20 na deskach „Kubusia” będą mogli Państwo znów zaprezentować swoje spektakle, wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać do nas próbkę swoich działań w postaci scenariusza, scenopisu, fragmentu próby w postaci filmu czy całego spektaklu. Teatr ze swojej strony zapewni profesjonalną przestrzeń, konsultację reżyserską, obsługę techniczną oraz promocję. Państwo natomiast pokażecie na scenie naszego Teatru spektakl, nad którym obecnie pracujecie.

Osoby szczególnie zainteresowane występami teatralnymi, biorące udział w projekcie, zostaną zaproszone na wakacyjne warsztaty teatralne, które poprowadzą instruktorzy świętokrzyskich grup teatralnych.

Harmonogram Konkursu:

15 września – 31 października 2019 r.  – rekrutacja (nauczyciele, instruktorzy grup wysyłają drogą elektroniczną karty zgłoszeniowe oraz materiały w postaci scenariuszy – fragmenty występów)

4 -10 listopada – wybór 8 grup, klas, które wystąpią na scenie TLiA „Kubuś”

Listopad 2019- czerwiec 2020 – występy grup, klas, szkół

Czerwiec 2020 – finał konkursu

Lipiec-sierpień – warsztaty teatralne dla zainteresowanych laureatów 

 

W załączniku znajdą Państwo Kartę zgłoszeniową oraz Regulamin Konkursu.

Dodatkowych informacji udziela Karolina Gregorczyk tel. 698-859-302,  karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl

 Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą Sceny dla Dorosłych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach: www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych

Czekamy na Was!

Dołączone pliki: