Rusza nowy projekt

„W szkole i na scenie” to projekt Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

 

 

                                                                                                              

 

Szanowni Państwo,

W każdej szkole, za drzwiami niejednej klasy, powstają ciekawe pomysły artystyczne. Młodzi ludzie eksperymentują ze słowem, tańcem, muzyką. Warto pochwalić się ich talentami.

W sezonie 2016/2017 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach startuje projekt „W szkole i na scenie”, w ramach którego uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego będą mieli niecodzienną okazję zaprezentowania swoich spektakli na profesjonalnej scenie.  

Od kilku lat do teatru „Kubuś” zgłaszają się zespoły szkolne, niezależne grupy młodzieżowe czy po prostu osoby z pasją i chęcią spróbowania swoich sił na scenie teatru przed szeroką publicznością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pedagogów, pragniemy raz w miesiącu udostępnić naszą scenę takim projektom i jednocześnie zachęcić wszystkich do działania w dziedzinie, jaką jest sztuka teatru.

Dlatego już w sezonie 2016/17 na deskach „Kubusia” będą mogli Państwo zaprezentować swoje spektakle, wystarczy tylko do nas napisać i zgłosić projekt. Teatr ze swojej strony zapewni profesjonalną przestrzeń, konsultację reżyserską, obsługę techniczną oraz promocję. Wy natomiast pokażecie na scenie naszego Teatru to, co wam w duszy gra.

Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie naszego projektu.

 

REGULAMIN:

  1. Zainteresowani prezentacją spektaklu na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach powinni zgłosić spektakl  drogą mailową na adres: hanna.swietnicka@teatrkubus.pl
  2. Zgłoszony spektakl nie musi być skończonym dziełem, może to być dopiero projekt: scenariusz, projekty kostiumów, scenografii  lub zapis DVD fragmentów spektaklu.
  3. W projekcie mogą brać udział gimnazja, licea, grupy niezależne, których uczestnicy mają nie mniej niż 12 lat.
  4. Teatr zapewnia przestrzeń sceny, jedną garderobę, obsługę techniczną i obsługę w zakresie promocji.
  5. Teatr zapewnia również konsultację profesjonalnego reżysera przed pokazem.
  6. Spośród zgłoszonych projektów profesjonalne Jury wybierze 8 najciekawszych propozycji, które zostaną zaprezentowane na scenie „Kubusia”.
  7. Wybrane zespoły zobowiązują się do przygotowania spektaklu do terminu, który zostanie ustalony przez obie strony.
  8. Wszelkie dodatkowe szczegóły będą omawiane indywidulanie.
  9. Grupa jest proszona o wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za kontakt z Teatrem.

Więcej informacji udziela Hanna Świętnicka tel. 698-859-302, hanna.swietnicka@teatrkubus.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą Sceny dla Dorosłych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach: www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych

Czekamy na Was!

 

Dołączone pliki: