Tango

13 czerwca 2019, godz. 18.00 - wstęp wolny

13 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 na scenie teatru „Kubuś” zaprezentują się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Ściegiennego w Kielcach ze spektaklem „Tango” Sławomira Mrożka.

Uczniowie Liceum w zeszłym roku wzięli udział w projekcie „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”. Wybrali „Tango” Sławomira Mrożka. Przez dwa spotkania warsztatowe z interpretacji scenicznej tekstu wraz z aktorami, literaturoznawcami i reżyserem Przemysławem Żmiejko przygotowywali się do finału, który odbył się w zeszłym roku. Do tego stopnia spodobała im się przygoda z Mrożkiem, że postanowili pogłębić interpretację tekstu i wystawić go scenicznie, nie tylko w postaci performatywnego czytania, ale już całego spektaklu!

Na temat własnej pracy wypowiedzieli się następująco:

„Mimo że „Tango” autorstwa S. Mrożka jest szkolną lekturą i obciążone jest swą edukacyjną misją, postanowiliśmy spojrzeć na ten tekst z perspektywy MŁODEGO CZŁOWIEKA, nie zaś z pozycji belfra! Tym samym zderzyliśmy się z tym, co u Mrożka uniwersalne - oceną nowoczesnej cywilizacji i opisem kondycji Młodych, którzy zmuszeni są w niej żyć. Czy wypaczona wolność pozwoli człowiekowi na autentyczność, czy wpędzi go w zafałszowany świat, tym groźniejszy, że realny?”

Spektakl wyreżyserowała: Agnieszka Dziarmaga
Opiekun artystyczny: Przemysław Żmiejko

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Jutrzejszy występ jest realizowany w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.