Trwa nabór do II edycji projektu

„W szkole i na scenie” to projekt Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

 

 

                                                                                                              

 

Szanowni Państwo,

W każdej szkole, za drzwiami niejednej klasy, powstają ciekawe pomysły artystyczne. Młodzi ludzie eksperymentują ze słowem, tańcem, muzyką. Warto pochwalić się ich talentami.

W sezonie 2017/2018 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbedzie się już II edycja projektu „W szkole i na scenie”, w ramach którego uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego będą mieli niecodzienną okazję zaprezentowania swoich spektakli na profesjonalnej scenie.  

Od kilku lat do teatru „Kubuś” zgłaszają się zespoły szkolne, niezależne grupy młodzieżowe czy po prostu osoby z pasją i chęcią spróbowania swoich sił na scenie teatru przed szeroką publicznością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pedagogów, pragniemy raz w miesiącu udostępnić naszą scenę takim projektom i jednocześnie zachęcić wszystkich do działania w dziedzinie, jaką jest sztuka teatru.

Dlatego w sezonie 2017/18 na deskach „Kubusia” będą mogli Państwo znów zaprezentować swoje spektakle, wystarczy tylko do nas napisać i zgłosić projekt. Teatr ze swojej strony zapewni profesjonalną przestrzeń, konsultację reżyserską, obsługę techniczną oraz promocję. Wy natomiast pokażecie na scenie naszego Teatru to, co wam w duszy gra.

Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie naszego projektu.

 

REGULAMIN:

  1. Zainteresowani prezentacją spektaklu na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach powinni zgłosić spektakl drogą mailową na adres: hanna.swietnicka@teatrkubus.pl
  2. Zgłoszony spektakl nie musi być skończonym dziełem, może to być dopiero projekt: scenariusz, projekty kostiumów, scenografii lub zapis DVD fragmentów spektaklu.
  3. W projekcie mogą brać udział gimnazja, licea, grupy niezależne, których uczestnicy mają nie mniej niż 12 lat.
  4. Teatr zapewnia przestrzeń sceny, jedną garderobę, obsługę techniczną i obsługę w zakresie promocji.
  5. Teatr zapewnia również konsultację profesjonalnego reżysera przed pokazem.
  6. Spośród zgłoszonych projektów profesjonalne Jury wybierze 8 najciekawszych propozycji, które zostaną zaprezentowane na scenie „Kubusia”.
  7. Wybrane zespoły zobowiązują się do przygotowania spektaklu do terminu, który zostanie ustalony przez obie strony.
  8. Obowiązek podpisania wszelkich niezbędnych zgód i umów licencyjnych, związanych z prawem do wystawiania utworu przez grupę teatralną, spoczywa na tejże grupie teatralnej.
  9. Wszelkie dodatkowe szczegóły będą omawiane indywidulanie.
  10. Grupa jest proszona o wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za kontakt z Teatrem.

Więcej informacji udziela Hanna Świętnicka tel. 698-859-302, hanna.swietnicka@teatrkubus.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą Sceny dla Dorosłych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach: www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych

Czekamy na Was!

 

Dołączone pliki: