Wychowajmy Ich

15 czerwca 2018 - godz. 18.00, wstęp wolny

15 czerwca 2018 roku (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu „Wychowajmy Ich” w wykonaniu Koła Teatralnego „ARS”, działającego przy Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach.

Spektakl jest debiutem reżyserskim znakomitego krakowskiego aktora, Adriana Tatrockiego, który w sposób ironiczny, wręcz groteskowy, zaktualizował i pokazał relacje na linii rodzice – dzieci.

 

Oglądając przedstawienie, widzowie „wchodzą” do swego rodzaju rodzinnego labiryntu, w którym dorośli powinni służyć wzorem, a często sami rozpaczliwie go potrzebują, łamiąc stworzone przez siebie zasady. Nieświadomie przerzucają winę za swoje niepowodzenia na dzieci lub starają się je obsesyjnie i nieumiejętnie chronić przed światem.

Role życiowe odwracają się: to młodzież ma głos! Ona „krzyczy”, wyraża swoje sądy, próbuje do dorosłych przemówić poprzez pokazanie świata z własnej perspektywy. Świata pełnego lęków, przedwczesnej dorosłości, toksycznych relacji, ale i zdystansowanego krytycyzmu.

„Wychowajmy Ich”
tekst – Laurent Van Wetter
przekład – Jan Nowak
reżyseria – Adrian Tatrocki
scenografia - Joanna Biskup-Brykczyńska
współpraca – Iwona Szota

Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach: Zofia Bielecka, Helena Kluźniak, Michał Kosterski-Spalski, Julia Głowacka, Weronika Wrona, Magdalena Kosowska, Aleksandra Jurek, Milena Materny, Iwo Pawłowski.

Spektakl dla widzów od lat 13.
Wstęp wolny.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.