Spacer z pasją

Spacerownik Teatralny dla dzieci od lat 5, które zabierają na spacer dorosłych

27 sierpnia 2017, godz. 13.00 – 14.30

Start: Wojewódzki Dom Kultury, ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2 (przed wejściem do budynku)

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ma już ponad 60 lat. Czy wiecie, jak powstał? Jakie wydarzenia złożyły się na jego historię? Jak myślicie, co jest potrzebne do założenia teatru? Wsparcie władz, zaplecze lokalowe i finansowe? Na pewno tak. Lecz na cóż by się to wszystko zdało, gdyby nie było pasji i zaangażowania ludzi? To od nich wszystko się zaczęło!

Zapraszamy na spacer śladami ważnych dla „Kubusia” miejsc i wydarzeń, ale przede wszystkim śladami ludzi, którzy zapragnęli stworzyć teatr lalkowy. Może i Wy przy okazji odkryjecie swoje pasje?

Spacerownik Teatralny to nie tylko chodzenie, słuchanie i oglądanie. To również oryginalne zadania do wykonania i teatralna zabawa, do której możecie zaprosić także swoich rodziców.

 

Prowadzące:
Joanna Krukowska (na zdjęciu) - pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna, tutorka w programie Liderzy Teatroteki Szkolnej. Pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Wielokrotnie prowadziła warsztaty do spektakli, a także warsztaty dla edukatorów (m.in. w szkołach podczas objazdów spektaklu „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”). Pracowała długofalowo, prowadząc warsztaty w przedszkolach i szkołach. Uwielbia pracę z rodzicami i dziećmi, z którymi m.in. przygotowywała performance w przestrzeni wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w ramach projektu „HACKING. Pisarze na wystawie” oraz spektakl dyplomowy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Założyła i prowadzi, w ramach działalności SPT, grupę nieLETNICH krytyków teatralnych. W wolnych chwilach szyje na maszynie.

Jolanta Świstak - kierownik literacki w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja teatralna) Uniwersytetu Śląskiego, instruktor teatralny. Posiada bogate doświadczenie w zakresie organizacji i koordynacji przedsięwzięć teatralnych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym (festiwale, konkursy, warsztaty).

 

ORGANIZATOR:

 

PARTNER: