Warsztaty impro Kula Zabawula

na zdjęciu: Paulina Drzastwa

Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat na warsztat wprowadzający w świat improwizacji teatralnej.

12 sierpnia 2018, godz. 12.00
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”- Mała Scena

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

 

Teatr impro to doskonałe narzędzie do rozwijania i pobudzania dziecięcej wyobraźni. Polega na tworzeniu na oczach widowni, na żywo i bez scenariusza, całych historii i barwnych światów.

Zajęcia z improwizacji teatralnej składają się z rozgrzewek, ćwiczeń i zabaw, które prowadzą do budowania pierwszych scen, tworzenia historii, kreowania bohaterów czy scenografii z własnych ciał i pomysłów. Wykorzystując mechanizm gry, dzieci uczą się przez zabawę - a więc formułę najbardziej odpowiednią dla ich wieku.

Wiek wczesnoszkolny to czas, w którym dzieci nabywają doświadczeń bycia w grupie, mają rozbudowaną ciekawość i potrzebę samodzielności. Warsztat rozwija i wzmacnia te cechy, wykorzystując narzędzia gier improwizowanych. Poprzez ćwiczenia i zabawy dzieci poznają podstawowe zasady teatru improwizowanego, rozwijają się twórczo i społecznie. Improwizacja pomaga dzieciom nabrać pewności siebie, uczy słuchania, obserwacji, współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Czas trwania – 1,5 godz.

Prowadzenie: 

Katarzyna Lalik (na zdjęciu powyżej) - aktorka, improwizatorka, menedżerka kultury. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Młoda Polska - kurs improwizacji w IO West Theater w Los Angeles w 2017r. Współprowadziła cykl warsztatów pedagogiczno-teatralnych dla edukatorów w ramach projektu “Pippi Pończoszanka” organizowanego przez Instytut Teatralny, cykl warsztatów „O!swój!” Teatru 21 oraz zajęcia dla dzieci m.in. cykl warsztatów impro dla dzieci w Szkole Impro, program zajęć “Kula Zabawula” w szkołach i przedszkolach, animacje teatralne w Łazienkach Królewskich, muzyczne improwizacje dla dzieci z Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie.

Paulina Drzastwa (na zdjęciu u góry strony) - aktorka z zamiłowania, producentka, improwizatorka. Śpiewała i grała z Chórem Kobiet w Instytucie Teatralnym, Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie; uczestniczka licznych warsztatów pieśni ukraińskiej i średniowiecznej oraz warsztatów teatralnych mistrzów z całego świata. Instruktorka warsztatów dla dzieci w warszawskiej Szkole Impro. Produkowała i grała w spektaklach w Polsce, Francji, Niemczech, Indiach, Japonii, Czechach, Irlandii. Uwielbia śpiewać, improwizować oraz wiedzieć, że ludzie w jej towarzystwie dobrze się bawią.