WCZYTUJĘ SZTUKĘ – WARSZTATY TEATRALNE na Giełdzie Projektów

Realizowany od dwóch lat przez TLiA „Kubuś” projekt „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” znalazł się wśród 20 najciekawszych i najbardziej inspirujących projektów kulturalnych w Polsce!

Projekt skierowany jest do uczniów z ponadpodstawowych szkół województwa świętokrzyskiego, a jego celem zachęta młodzieży do aktywnego odkrywania literatury i przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.

Projekt „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” zostanie zaprezentowany przed ponad 200 animatorkami i animatorami kultury z całej Polski, podczas IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, która w tym roku odbywa się pod hasłem „animacja + słowo”.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury, organizowane we współpracy z lokalnymi partnerami, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury.

Głównym celem Giełdy jest umożliwienie wymiany doświadczeń lokalnych liderów kultury związanych z realizowanymi projektami kulturalnymi, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce.

Wydarzenie odbywa się co roku pod innym hasłem przewodnim. Kluczowym punktem programu jest prezentacja 20 dobrych praktyk wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Dzięki licznym warsztatom, wizytom studyjnym i programowi towarzyszącemu spotkanie ma również wymiar edukacyjny. 

W tym roku Ogólnopolska Giełda Projektów odbędzie się w Kielcach, w dniach: 21-23 października.

Organizator: Narodowe Centrum Kultury

Współorganizator lokalny: Instytut Dizajnu w Kielcach

Współorganizator regionalny: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Zatem do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/2Jt2Co5