Lista placówek zakwalifikowanych do IV edycji projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Komisja konkursowa w składzie: Piotr Bogusław Jędrzejczak (reżyser oraz dyrektor naszego teatru), Izabela Kaleta (Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Partner projektu), Przemysław Żmiejko (reżyser), Jolanta Świstak (kierownik literacki w teatrze „Kubuś”) oraz Aleksandra Arczewska (koordynator projektu) wybrała placówki, które wezmą udział w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „Wczytuję sztukę”.

 

 

Spośród 7 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 4 placówki:

  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Chęcinach
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach
  • Zespół Szkół nr 3 w Kielcach
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janiku

Motywem przewodnim IV edycji projektu jest szeroko pojęty temat szczęścia człowieka. Krótkie filmiki i prezentacje przygotowane przez uczniów zaskakują nie tylko formą, ale także pomysłowością i kreatywnością realizacji. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w projekcie.

Najbliższe miesiące zapowiadają się dla „Kubusia” i jego młodych współpracowników pracowicie. Uczniowie wezmą udział w warsztatach, w trakcie których omówią i zinterpretują fragmenty dramatów: „Antygona” Sofoklesa i „Hamlet” Williama Szekspira. W pracy twórczej nauczycieli i uczniów będą wspierać wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, reżyserzy i aktorzy Teatru „Kubuś” oraz aktorzy gościnni.

Warsztaty zakończą się 8 grudnia 2021 roku finałem, podczas którego wybrane placówki zaprezentują się na scenie teatru „Kubuś”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Patronat Honorowy nad projektem objęli: Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik

               

 

Partnerami projektu są: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

 

          

 

Patronat medialny nad projektem objęli: TVP 3 Kielce, gazeta Echo Dnia, Radio Kielce, Radio i Tygodnik eM, radio Fama, wortal e-teatr.pl