Dotknij Teatru

27-15 kwietnia 2018

 

27 marca 2018 roku startuje ogólnopolska akcja DOTKNIJ TEATRU, której celem są obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku potrwają one aż do 15 kwietnia.

 

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, jak co roku, przyłącza się do tego projektu, zapraszając widzów na BEZPŁATNE, specjalnie z tej okazji przygotowane wydarzenia promujące i popularyzujące sztukę teatru:

7 kwietnia o godz. 16.00 - inscenizowane czytanie sztuki „Rzeka pełna mleka” Krzysztofa Bizio, jednego z najchętniej wystawianych polskich autorów.
Opowieść o dwójce szczecińskich kotów, które znudzone monotonią życia, pewnego dnia postanawiają wyruszyć w podróż dookoła świata, w poszukiwaniu rzeki pełnej mleka.
Więcej o sztuce i autorze na stronie: www.teatrkubus.pl/sztuk-sztuk-puka-sztuka-dla-dzieci/rzeka-pelna-mleka

8 kwietnia o godz. 17.00 - warsztaty plastyczne
Podczas warsztatów studenci UJK pokażą dzieciom, jak w prosty sposób wykonać lalkę teatralną, wykorzystując rzeczy, które są już niepotrzebne.
Materiały plastyczne zapewnia Teatr. Ilość miejsc ograniczona – obowiązuje rezerwacja.

15 kwietnia o godz. 12.00 - inscenizowane czytanie sztuki „Kluk” Maliny Prześlugi, wielokrotnie nagrodzonej, młodej i bardzo cenionej dramatopisarki oraz autorki książek dla dzieci.
Historia pewnego kruka - Kluka, który zamiast strach i grozę, budzi śmiech i litość. A od zwiastowania złych wydarzeń woli, niczym gołąb, pracować na poczcie. Czy w takim razie poradzi sobie z powierzonym mu zadaniem postraszenia Ślimaka tym, co nieuniknione?
Więcej o sztuce i autorce na stronie: www.teatrkubus.pl/sztuk-sztuk-puka-sztuka-dla-dzieci/kluk

 

Dzień Teatru domaga się wspólnoty. Jest idealnym pretekstem do jednoczenia sił twórczych, manifestowania różnorodności praktyk twórczych oraz znoszenia granic w przestrzeni i środowisku teatru. Projekt Dotknij Teatru wykorzystuje potencjał święta i kreuje warunki do przeżywania teatru według zasady: POZNAJ – DOŚWIADCZAJ – ZROZUM – POKOCHAJ.

Aktywnym partnerem merytorycznym i promotorem ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Organizatorem DT Łódź jest Poleski Ośrodek Sztuki.