Dzień Samorządu Terytorialnego

fot. Wojciech Karliński

„Kielce dla Ciebie” - zapraszamy na piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Występy artystyczne, warsztaty, pokazy, konkursy z nagrodami, ciepły poczęstunek oraz mnóstwo innych atrakcji - 27 maja 2023 zapraszamy do wspólnej zabawy. 

W tym roku wydarzenie będzie organizowane w godzinach 14:00-18:00 przed Dworcem Autobusowym przy ul. Czarnowskiej 12. To będzie święto nas wszystkich, bo ustanowiony na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku, Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja to zaprezentowania oferty i dorobku instytucji, które na co dzień działają na rzecz mieszkańców. Będzie radośnie i w duchu integracji. Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców, ale też gości na Piknik Rodzinny pod nazwą „Kielce dla Ciebie”.

Teatr "Kubuś" z tej okazji zaprasza o godz. 16.00 do swojej siedziby, przy ul. Dużej 9 na spektakl Pan Tom buduje dom, który w prosty i ciekawy sposób przedstawia kolejne etapy powstawania domu oraz jego wyposażenie. Razem z głównym bohaterem, najmłodsi widzowie nie tylko odkrywają niezwykłe tajemnice zwykłej codzienności, ale również zapoznają się z wynalazkami, które zrewolucjonizowały życie kolejnych pokoleń.