Dziewiąte spotkanie

1 grudnia 2019

Grudniowe spotkanie w obiektywie Anny Kalety.

ANNA KALETA - absolwentka Liceum Plastycznego w Kielcach (2004), obecnie studentka Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, na kierunku Sztuki Plastyczne. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Świętokrzyski.

Jest autorką szeregu prac fotograficznych, malarskich oraz graficznych. Bierze czynny udział w wydarzeniach artystycznych na terenie całego kraju. Ma na swoim koncie wystawy, zbiorowe i indywidualne, warsztaty oraz inne projekty fotograficzne, malarskie i graficzne. Skoncentrowana na aktywizacji artystycznej studentów oraz rozwoju sztuki w Świętokrzyskim i nie tylko. Działa aktywnie jako fotograf w wielu projektach społecznych. Między innymi są to projekty organizowane przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś". Współtworzy także Kielecki Klub Fotograficzny Ckfoto.pl, przyuczelniane Koło Fotograficzne Piksel, Koło Grafiki Warsztatowej UNIKAT oraz Studenckie Koło Naukowe 210 Studio, Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne na rok akademicki 2018/19.

Zakwalifikowana została do wystawy 42. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego Przedwiośnie 2019.

Zadanie TEATR, MAMA, TATA i JA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć: