Jak się zachwycać, żeby zachwycić? – oto jest pytanie

Warsztaty teatralno-językowe w ramach obchodów XXVIII Tygodnia Kultury Języka

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ponownie włącza się w obchody Jubileuszowego XXVIII Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność - to hasło tegorocznej edycji Tygodnia, która odbędzie się w dniach 9-14 marca 2020 roku. Wydarzenie skierowane jest do uczniów, nauczycieli, studentów i mieszkańców Kielc.

Korespondując z tematem tegorocznych obchodów, postanowiliśmy zorganizować zajęcia poruszające temat naudużywanych słów o rozmytym znaczeniu. W trakcie warsztatów dzieci za pomocą zadań teatralnych będą ćwiczyć swoją wyobraźnię językową, szukać nowych, kreatywnych rozwiązań wyrażania pozytywnych emocji.  Zajęcia poprowadzi aktorka Ewa Lubacz w dniach 10-13 marca po spektaklu „ Noc żywych zabawek” o godz. 12.00 dla grup zorganizowanych.

Cały program XXVIII Tygodniu Kultury Języka na stronie organizatora: https://ilij.ujk.edu.pl/tydzien-kultury-jezyka/

Dodatkowych informacji na temat warsztatów udziela: Karolina Gregorczyk – koordynator  projektu, tel. 698859302, karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl