Jubileusz 65-lecia Teatru

luty-czerwiec 2021

W 2020 roku minęło 65 lat od założenia przez Stefana Karskiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, jednak z powodu pandemii uroczystości jubileuszowe zostały przeniesione na koniec lutego i początek marca 2021 roku. W programie obchodów zaplanowaliśmy następujące wydarzenia:

28 lutego – 16 maja 2021 - Muzeum Dialogu Kultur – Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, ul. Rynek 3

Serdecznie dziękujemy Agnieszce Kołakowskiej (córce L. Kołakowskiego) za przekazanie materiałów na wystawę.

14 marca - 13 czerwca 2021 - Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. Ks. P. Ściegiennego 2

  • Otwarcie wystawy Teatr Stefana Karskiego. Początki, poświęconej Stefanowi Karskiemu i początkowemu okresowi działalności TLiA „Kubuś”, od jego powstania w 1955 r. do końca dyrekcji założyciela w 1973 r. 

19 marca godz. 18.00 - Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, ul. Duża 9

Tekst - Leszek Kołakowski, adaptacja i reżyseria – Piotr-Bogusław Jędrzejczak, scenografia - Małgorzata Gałaś-Prokopf, muzyka - Jerzy Bielski, teksty piosenek - Jan Wołek, ruch sceniczny – Wojciech Kaproń, przygotowanie wokalne - Adrzej Wolski. Spektakl familijny.

13 czerwca 2021 - Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. Ks. P. Ściegiennego 2

  • godz. 12.00 - złożenie kwiatów na grobie Stefana Karskiego, na Cmentarzu Starym w Kielcach, przy ul. Ściegiennego 12, przez delegację złożoną z pracowników TLiA „Kubuś”, Stowarzyszenia Przyjaciół TLiA „Kubuś” oraz władz miasta
  • godz. 16.00 - wystawa Teatr Stefana Karskiego. Początki, poświęcona Stefanowi Karskiemu i początkowemu okresowi działalności TLiA „Kubuś”, od jego powstania w 1955 r. do końca dyrekcji założyciela w 1973 r. 
  • godz. 17.00 – KUBUŚ - ŻELAZNE PIOSENKI - koncert Kubusiowych piosenek w nowych aranżacjach, w wykonaniu aktorów TLiA „Kubuś”, reż. Przemysław Żmiejko
  • godz. 18.30 - Uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród jubileuszowych pracownikom TLiA „Kubuś" (wykaz odznaczonych i nagrodzonych osób w załączonym pliku poniżej)

 

ORGANIZATORZY:

                    

 

PATRONAT HONOROWY:

                                  

 

 

PARTNERZY:

                                        

 

                                   

 

Dołączone pliki: