Kosmiczny Fotel wsparł WOŚP i pojechał do Starachowic

Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych, przekazany przez teatr „Kubuś” na rzecz WOŚP wraz z książkami od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, został wylicytowany za 550 zł i pojechał do Starachowic.

Zestaw dla miłośników książek wylicytowała dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Starachowicach Małgorzata Krawczyk, która wraz z uczniami przyjechała po niego do „Kubusia”. Dzieci już nie mogły doczekać się, kiedy będą mogły udać się w czytelniczą podróż i nawet zapisywały się do kolejki.

Po uroczystym przekazaniu zestawu przez dyrektora teatru Piotra-Bogusława Jędrzejczaka i dyrektor biblioteki Annę Żmudzińską, uczniowie zwiedzili teatralne zakamarki. Aktorka Aleksandra Sapiaska i aktor Michał Olszewski poprowadzili dla nich warsztaty.

Kosmiczny Fotel powstał w pracowni plastycznej „Kubusia”. Pierwotnie był kostiumem w spektaklu „Kosmiczna sprawa” (tekst i reżyseria – Agata Biziuk, scenografia – Krzysztof Kiziewicz, kostiumy – Katarzyna Pielużek, Natalia Maria Mleczak, premiera 2014); rolę Mózgu grał w nim Michał Olszewski.

Jesienią 2022 roku Kosmiczny Fotel przeszedł metamorfozę – pracownia plastyczna przystosowała go do nowej roli i stał się komfortowym – i jedynym we Wszechświecie – Fotelem do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych. W styczniu 2023 roku „Kubuś” przekazał go na internetową aukcję w ramach 31. Finału WOŚP.