"Kubuś" czyta "Balladynę"

Narodowe Czytanie 2020

Teatr  „Kubuś” bierze udział w 9. ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem będzie to „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Akcja zainauguruje rok artystyczny Teatru.

Już w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 12.00 w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" pod okiem reżysera Przemysława Żmiejki przeczytają fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Zobaczymy i usłyszymy: Andrzeja Matysiaka, Zdzisława Reczyńskiego, Beatę Orłowską, Jolantę Kęćko, Agatę Sobotę, Dorotę Anyż i Annę Domalewską. Czytaniu będzie towarzyszyć muzyka grana na żywo w wykonaniu części zespołu „Greger Garage” w składzie: Przemek Greger - gitara, Przemysław Gęborek - trąbka, Kamil Olesiński - perkusja. Rzecz poprzedzi krótkie wystąpienie nowego dyrektora Teatru Piotra-Bogusława Jędrzejczaka, który w ten sposób oficjalnie zainauguruje nowy rok artystyczny w "Kubusiu".

Teatr "Kubuś" zaprasza mieszkańców Kielc do świata wyobraźni wieszcza, apelując jednocześnie o ostrożność w trakcie wspomnianego wydarzenia, w tym zachowanie bezpiecznego dystansu.