Legendy ziemi świętokrzyskiej | próby

fot. Anna Kaleta

Trwają próby do przedstawienia Legendy ziemi świętokrzyskiej, którego premiera odbędzie się w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego, w niedzielę 12 grudnia 2021 roku o godz. 16.00 – scena na Rynku. ZAPRASZAMY!

Scenariusz - Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký, dramaturgia i tekst - Elżbieta Chowaniec, reżyseria, scenografia, kostiumy, lalki - Marek Zákostelecký, muzyka – Wojciech Lipiński, ruch sceniczny – Ewa Lubacz.

Obsada: Rafał Iwański, Ewa Lubacz, Michał Olszewski, Beata Orłowska.

Przedstawienie powstało w ramach projektu Przyjechał teatr! - produkcja objazdowego spektaklu lalkowego, na realizację którego teatr „Kubuś” pozyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.
Produkcją spektaklu „Legendy ziemi świętokrzyskiej”, z okazji obchodzonego niedawno Jubileuszu 65-lecia swojego istnienia, teatr „Kubuś” wraca do korzeni i powołuje do życia wędrowny teatr lalkowy. Jest to ukłon zarówno w stronę własnej historii („Kubuś” przez pierwsze 37 lat nie miał własnej sceny), jak i początków lalkarstwa na świecie.
Celem projektu jest produkcja mobilnego przedstawienia dla dzieci, nawiązującego do najlepszych europejskich tradycji lalkarskich. To propozycja teatru objazdowego na najwyższym poziomie: klasyka formy (pacynki i maski), tradycyjny repertuar (reinterpretacja legend świętokrzyskich), czołowi twórcy teatru animacji (polsko-czeski duet artystyczny: Elżbieta Chowaniec – Marek Zákostelecký).
W 2022 roku „Kubuś” planuje zorganizować objazd ze spektaklem „Legendy ziemi świętokrzyskiej”, pod hasłem „Przyjechał teatr!”, szlakiem najmniejszych miejscowości i wsi w województwie świętokrzyskim, mających utrudniony dostęp do dóbr kultury.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

PARTNERZY:

                                                            

 

Galeria zdjęć: