„The Monstrum Band” zagra... w lesie

fot. Bartek Warzecha

Bo tam właśnie, na scenie Siedliska Kultury Solniki 44, prowadzonej przez twórców teatralnej Grupy Coincidentia, odbędzie się 3 edycja Festiwalu Teatralnego w Lesie - LasFest.

3 odsłona LasFest będzie edycją Mamy Wilka – drapieżną i czułą jak jej patron - zainspirowaną zwierzęciem zamieszkującym lasy okalające Siedlisko Kultury Solniki 44.

Będzie to spotkanie ze sztuką o wysokiej randze, która pomimo swej siły, drapieżności, piękna i subtelności, pozostaje skryta w rozmaitych „twórczych lasach”. Będzie to spotkanie ze sztuką, która pozostawia swój ślad w nowych pokoleniach artystów oraz ze sztuką młodych, zainfekowanych wilczym genem twórców. W programie edycji Mamy Wilka pojawią się mroczne eksperymenty teatralne, drapieżne poszukiwania w obrębie lalkarstwa adresowanego do widza dorosłego.

W taki program festiwalu znakomicie wpisuje się spektakl inspirowany mroczną historią Frankensteina „The Monstrum Band” (tekst - Mateusz Pakuła, reżyseria - Robert Drobniuch), który powstał w koprodukcji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Grupy Coincedentia.

Spektakl zostanie zaprezentowany 11 sierpnia 2020 roku.