Nadal trwa nabór do Grupy TworzyMy (grupa młodsza)

fot. Grzegorz Tatar

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat do udziału w zajęciach teatralnych grupy TworzyMy. Prowadzi je znana i ceniona w regionie świętokrzyskim aktorka Ewa Lubacz - założycielka grupy. 

Zajęcia te są skierowane do dzieci zainteresowanych teatrem, aktorstwem, rozwijaniem swojej kreatywności i zdobywaniem nowych umiejętności.

Co robimy podczas warsztatów?

  • Poznajemy scenę i kulisy teatru.
  • Odkrywamy techniki aktorskie, takie jak: improwizacja, świadomość ciała, praca nad dykcją i głosem, animacja lalek.
  • Przygotowujemy spektakl teatralny, który prezentujemy w różnych miejscach (np. scena teatru „Kubuś”, Plac Artystów, Muszla Koncertowa w kieleckim Parku Miejskim) i przy różnych okazjach (np. Budzenie Sienkiewki, Święto Kielc).
  • Poznajemy ciekawych ludzi, artystów. Zawiązujemy nowe przyjaźnie.
  • I wreszcie – świetnie się przy tym wszystkim BAWIMY!

Zajęcia odbywają się w siedzibie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, przy ulicy Dużej 9 w każdy wtorek w godz. 16.00 - 17.00.

 Koszt jednorazowych zajęć - 30 zł

Płatności można dokonać w kasie teatru, przelewem na konto PKO BP nr 02 1020 2629 0000 9202 0424 2897 (w tytule przelewu proszę wpisać: Opłata za warsztaty Grupy Teatralnej TworzyMY, imię i nazwisko dziecka) lub w kasie teatru,

KASA czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 14.00, a w przypadku innych dni tygodnia lub spektakli popołudniowych na godzinę przed spektaklem, tel. 41 344-58-36.

Informacje i zapisy:

Ewa Lubacz tel. kom. 506-794-744; e-mail: ewalubacz@o2.pl

Karolina Gregorczyk-Rożkowicz, tel. 698859302, e-mail: karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl 

 

PROWADZĄCY WARSZTATY:

EWA LUBACZ

Założycielka Grupy teatralnej „TworzyMy” przy Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, aktorka, szczudlarka, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, animacji kultury UMCS w Lublinie. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach  i kursach m.in. na kursie Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. Na co dzień związana z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Jej głos można usłyszeć w słuchowiskach realizowanych w Radiu Kielce, a przede wszystkim w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie dubbingowane przez nią bajki prezentowane są w Teatrze Małym. Jej interpretacje poezji można usłyszeć w wieczorach literackich organizowanych przez galerię Dom Praczki w Kielcach. Prowadzi wiele warsztatów teatralnych dla dzieci i dorosłych. Jako pedagog teatru brała udział w Lecie w teatrze (ogólnopolskim projekcie Instytutu Teatralnego), organizowanym przez teatr „Kubuś” w latach 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, a także w Lecie w teatrze w Pacanowie w 2018 r.