Otwarcie wirtualnej Galerii Lalek

Lalka Malutka Czarownica autorstwa Urszuli Kubicz-Fik, fot. Wojciech Karliński

21 kwietnia, w środę, punktualnie w południe, Teatr Kubuś otworzy Wirtualną Galerię Lalek. Na stronie Teatru, w specjalnej zakładce, będzie można obejrzeć lalki z wybranych przedstawień. W tym tygodniu będą to zdjęcia z m. in. z przedstawienia „Baśnie cygańskie. Romane paramisia” w reż. Ireny Dragan, a także „Tajemnicze znaki” również reżyserii Ireny Dragan. Wirtualna Galeria Lalek będzie się sukcesywnie powiększała.

Co tydzień nad zakładką Galerii Lalek pojawi się zdjęcie Lalki Tygodnia. W mediach społecznościowych będziemy wspominać o Lalce Tygodnia w różnych kontekstach - na przykład w postaci anegdot. W tym tygodniu Lalką Tygodnia jest Malutka Czarownica autorstwa Urszuli Kubicz-Fik z przedstawienia o tym samym tytule w reż. Ireny Dragan (2001). 

Opiekę artystyczną nad Wirtualną Galerią Lalek sprawuje doświadczony i ceniony fotograf Wojciech Karliński - autor zdjęć z okładek książek, m.in.: „Oskar i Pani Róża” Emmanuela Schmitta, „Pianista” Władysława Szpilmana, „Tutaj” Wisławy Szymborskiej, a także fotografii ilustracyjnych do publikacji: Szymona Hołowni, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Andrzeja Maleszki.