Pięćsetne przedstawienie „Przygód Koziołka Matołka”!

23 czerwca 2023 godz. 20.00 (Biała Noc – Święto Kielc)

A koziołek wziął tobołek i wędruje biedaczysko, po szerokim szukać świecie, tego, co jest bardzo blisko…

Wędrując przez 16 lat, nasz Koziołek Matołek odwiedził 36 miejscowości (niektóre kilka razy) w 7 województwach: lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim. Przekroczył nawet polską granicę, docierając (jeszcze przed wojną) do Winnicy na Ukrainie. Wiele razy opowiadał o swoich niezwykłych przygodach, wywołując emocje u 75 tysięcy widzów. Wędrował, wędrował… aż wreszcie przywędrował. Do miejsca, skąd w 2007 r. wyruszył – kieleckiego teatru lalkowego, w którym 23 czerwca 2023 roku (Biała Noc – Święto Kielc) spotka się z dziećmi po raz pięćsetny!

Na to jubileuszowe spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, teatr „Kubuś”, we współpracy z Partnerami, przygotował wiele atrakcji.

O godz. 20.00 zapraszamy na 500. spektakl Przygód Koziołka Matołka, w adaptacji i reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Będzie to zarazem ostatnie, tzw. zielone przedstawienie, nie zabraknie więc w nim niespodzianek i żartów! Wstęp za bezpłatnymi wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed spektaklem, maksymalnie 3 miejsca na 1 osobę.

Przed i po przedstawieniu widzowie będą mieli okazję spotkać się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z bajkowymi postaciami z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, obejrzeć (a nawet kupić) rzeźby ludowe Andrzeja Kozłowskiego, czy skosztować kozich serów z Farmy Olinki.

UWAGA!
Osoby, które udowodnią dokumentem tożsamości, że ich nazwiska pochodzą od wyrazu koza (np. Kozłowski, Koziej, Kozubek itp.), zostaną odznaczone kozią broszką przez samego Kornela Makuszyńskiego!

A to jeszcze nie wszyscy jubileuszowi goście!

Zapraszamy!

Andrzej Kozłowski - rzeźbiarz ludowy, który od początku swojej artystycznej drogi jest bardzo mocno związany z regionem świętokrzyskim, co ma swoje odzwierciedlenie w jego pracach przedstawiających bohaterów świętokrzyskich legend i baśni. Obok tematyki baśniowej w dorobku artysty znajdują się również prace sakralne, związane ze Świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą, nawiązujące do tematu Rodziny, przedstawiające scenki z życia jego samego.

 

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: