Piosenki na zimę na Jarmarku Bożonarodzeniowym

22 grudnia 2019, godz. 16.00 - scena na Rynku

Jak co roku w grudniu, na kieleckim Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem jest Urząd Miasta Kielce.

W dniach 8-22 grudnia 2019 roku będzie można uczestniczyć w wielu atrakcjach m.in. przejechać się diabelskim młynem czy karuzelą wenecką, zrobić przedświąteczne zakupy u kieleckich restauratorów oraz regionalnych producentów. Nie zabraknie też warsztatów i występów artystycznych.

 

Teatr „Kubuś”, w ramach Jarmarku, zaprasza na program świąteczny "Piosenki na zimę", który zostanie zaprezentowany na scenie ustawionej na Rynku 22 grudnia (niedziela) o godz. 16.00.

Gdy nadchodzi grudniowy czas, a na ziemię spadają pierwsze płatki śniegu, dzieci na całym świecie z niecierpliwością wyczekują Świąt Bożego Narodzenia.

A razem z nimi nasi, wprawdzie zimowi, ale za to pełni wewnętrznego ciepła bohaterowie: Śnieżynka, Śnieżynek i Bałwanek, którzy dłuuuuugi czas oczekiwania na przyjście Mikołaja wypełniają klimatycznymi piosenkami. Są to wiersze o zimie, prezentach i choince znanych autorów piszących dla dzieci, m.in. Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Hanny Ożogowskiej czy Małgorzaty Strzałkowskiej, śpiewane do muzyki Marka Papaja.
Czy te piękne, nastrojowe piosenki sprowadzą wreszcie Mikołaja?

Czas trwania programu – ok. 25 minut
Wstęp wolny.

"Piosenki na zimę"
scenariusz i reżyseria - Laura Słabińska
scenografia – Aneta Tulisz-Skórzyńska
muzyka - Marek Papaj

Obsada:
Śnieżynka - Ewa Lubacz
Śnieżynek - Andrzej Kuba Sielski
Bałwanek - Dorota Anyż
Mikołaj - Andrzej Skorodzień

ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć: