„Pod adresem marzeń” na Dzień Otwarty Małej Boskiej Komedii

fot. Bartek Warzecha

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi na IV Festiwalu Mała Boska Komedia w Krakowie 15 lutego 2020 roku w Teatrze Łaźnia Nowa z wielokrotnie nagrodzonym spektaklem „Pod adresem marzeń” Elżbiety Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego, w reżyserii Marka Zákostelecký’ego.

Festiwal Mała Boska Komedia w Krakowie - młodsza siostra Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia - organizowany jest w tym roku już po raz czwarty przez Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Na Małą Boską Komedię zapraszane są najlepsze, najciekawsze oraz nagradzane przedstawienia dla dzieci i młodzieży. Spektakle prezentowane na tym festiwalu traktują młodych widzów w sposób dojrzały, a nie infantylny, prowadzą z nimi dialog, rozbudzają ich wyobraźnię. Poruszają tematy ważne i trudne, bez moralizatorstwa i dystansu dorosły-dziecko.

W 2018 roku Mała Boska Komedia została uznana za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci realizowaną w Krakowie i otrzymała Złotego Słonecznika w kategorii język – nagrodę przyznawaną przez Czas Dzieci, najbardziej opiniotwórczy portal dla rodziców.

Wydarzenia czwartej edycji Małej Boskiej Komedii odbywać się będą przez cały 2020 rok.