„Pod adresem marzeń” na przeglądzie Nówka Sztuka

27 października 2019 roku teatr „Kubuś” zaprezentuje spektakl „Pod adresem marzeń” Elżbiety Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego, w reżyserii Marka Zákostelecký’ego, na scenie TR Warszawa, w ramach organizowanego już po raz piąty przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – przeglądu polskiej dramaturgii współczesnej Nówka Sztuka.

Pokazywane w ramach tego przeglądu, po raz pierwszy w stolicy, przedstawienia to produkcje nowe i nagrodzone w 25. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, wśród których znalazły się różnorodne formalnie i tematycznie propozycje dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Spektakl „Pod adresem marzeń”, inspirowany historią kamienicy, w której mieści się obecna siedziba teatru "Kubuś", w 25. OKnWPSW zdobył dwie nagrody: za scenografię dla Marka Zákostelecký’ego i za muzykę dla Martina Husovský’ego.

We wrześniu tego roku został też doceniony na IV Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, gdzie zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Grand Prix, Nagrodę Jury Dziecięcego, Nagrodę za reżyserię dla Marka Zákostelecký’ego i dwa wyróżnienia aktorskie dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia.