"Pod adresem marzeń" w finale 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

fot. Bartek Warzecha

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach z przyjemnością informuje, że spektakl „Pod adresem marzeń” (scenariusz: Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký, reżyseria - Marek Zákostelecký), inspirowany prawdziwą historią kamienicy, w której mieści się obecna siedziba teatru „Kubuś”, znalazł się w finale 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Głównymi jego celami są: wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej, popularyzacja pisanego współcześnie dramatu, promocja rodzimych dramatopisarzy oraz poszerzenie oferty repertuarowej polskich scen.

Komisja Artystyczna Konkursu po obejrzeniu 130 realizacji polskiego dramatu współczesnego wybrała 12 przedstawień, które w finale powalczą o nagrodę główną i nagrody indywidualne. Zwycięzców poznamy 29 czerwca 2019 roku.

Spektakl „Pod adresem marzeń” będzie można obejrzeć jeszcze w tym sezonie w siedzibie teatru 2 czerwca (niedziela) o godz. 16.00 i 3 czerwca (poniedziałek) o godz. 9.00 i 11.00.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o spektaklu na stronie: https://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/pod-adresem-marzen

Więcej o Konkursie na stronie: http://www.sztukawspolczesna.org/