POTĘGA WYOBRAŹNI

18 październik 2015

W niedzielę 18 październik Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” już po raz siódmy gościł uczestników projektu TEATR, MAMA i JA.

Spotkanie warsztatowe rozpoczęliśmy od części przygotowanej przez nasze aktorki: Agatę Sobotę, Jolantę Kęćko oraz Magdalenę Daniel. Celem zadań zaproponowanych przez artystki było pobudzenie kreatywnego myślenia i wyobraźni uczestników projektu. Miłym, budującym rodzinną więź elementem warsztatów stało się wspólne czytanie bajek – w sam raz na październikową aurę!

Przerwa „ciasteczkowo-kawowa” nie trwała tym razem nazbyt długo,… gdyż nasi uczestnicy nie mogli się doczekać działań plastycznych w teatralnej pracowni! Pod okiem Marzeny Smolińskiej i Barbary Kurzątkowskiej przygotowali tym razem rozmaite maski i lalki płaskie. Zadanie to stało się lustrem niebywałej wyobraźni uczestników projektu! Za każdym razem widzimy, że ta wspólna, czterogodzinna, artystyczna zabawa jest wielką frajdą i radością dla uczestników projektu (matek i ojców osadzonych w kieleckim Areszcie Śledczym oraz ich dzieci), a spotkanie w naszym teatrze pozwala odbudować i umocnić zerwane rodzinne więzi…

Te wyjątkowe chwile uwiecznił na fotografiach Marcin Białek – fotografik związany ze Stowarzyszeniem CK FOTO. Podczas spotkania nie zabrakło życzliwej obecności Katarzyny Śmiłowskiej – reprezentującej Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz pracowników Aresztu Śledczego w Kielcach – partnerów artystyczno-terapeutycznego projektu TEATR, MAMA i JA realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

Kolejne spotkanie z uczestnikami projektu już w listopadzie!

Galeria zdjęć: