Światowy Dzień Wody 2019

na zdjęciu: pokaz Szalonego Chemika

W tym roku Światowy Dzień Wody odbędzie się pod hasłem „Leaving no one behind” (z ang. – Nie pozostawiając nikogo w tyle), które kładzie nacisk na solidarność wobec problemów związanych z wodą.

Światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Tegoroczny Dzień Wody ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności. Zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca, ale Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" razem z Wodociągami Kieleckimi, już od kilku lat, przez dwa dni poprzez zabawę edukują dzieci, ucząc je szacunku do wody.

21 i 22 marca 2019 roku zapraszamy naszych najmłodszych widzów na pokazy eksperymentów w wykonaniu Szalonego Chemika, które poprowadzi Pani Małgorzata Młynik z Wodociągów Kieleckich, a odbędą się one po spektaklach "Dziadki, dziatki", które rozpoczną się o godz. 11.00.

W tych dniach dzieci, które obejrzą spektakl "Dziadki, dziatki", otrzymają upominki od Wydziału Środowiska i Usług Komunalnych Urzędu Miasta Kielce.

W czwartek 21 marca obchody Światowego Dnia Wody w teatrze „Kubuś” uświetni obecność Prezesa Wodociągów Kieleckich – Pana Henryka Milcarza, który weźmie udział w pokazie Szalonego Chemika.

Wszystkich, którzy przyjdą do teatru 21 i 22 marca, zaprosimy do degustacji pysznej wody z saturatora Wodociągów Kieleckich. Na zdrowie!