Światowy Dzień Wody 2020

20 marca 2020

Eksperymenty z kolorami, test na prawdziwy atrament czy przepis na pastę do zębów dla... słonia!

To tylko niektóre atrakcje pokazu Szalonego Chemika, który 20 marca 2020 roku o godz. 12.00 w teatrze "Kubuś" poprowadzi Małgorzata Młynik - laborantka Wodociągów Kieleckich.

Do udziału w pokazie oprócz dzieci zostaną również zaproszeni goście honorowi: Prezydent Kielc - Bogdan Wenta, Prezes Wodociągów Kieleckich - Henryk Milcarz i Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce - Agata Binkowska.

A wszystko to z okazji Światowego Dnia Wody, który ustanowiono w dniu 22 marca, ale teatr "Kubuś" we współpracy z Wodociągami Kieleckimi i Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce organizuje jego obchody już 2 dni wcześniej.

Poprzez zabawę edukujemy dzieci, ucząc je szacunku do wody. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie dla przyszłych pokoleń zasobów wodnych, które kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Kryzys wodny nie jest zmartwieniem tylko wybranych społeczności.

20 marca widzowie spektaklu "Biały klaun", który odbędzie się o godz. 9.00 i 11.00, otrzymają drobne upominki od Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce, a także zostaną poczęstowani pyszną wodą z saturatora Wodociągów Kieleckich. Na zdrowie!