Światowy Dzień Wody 2022

na zdjęciu pokaz Szalonego Chemika

W tym roku już po raz 30. obchodzony jest, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Światowy Dzień Wody.

Z Kubusiową załogą ponownie przyłączamy się do inicjatywy, a naszym celem jest uświadamianie najmłodszych, jak ważny jest szacunek do wody oraz dobre nawyki i rozsądek w jej użytkowaniu!

Wspólnie z Wodociągami Kieleckimi Sp. z o.o. i Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem zapraszamy na obchody Światowego Dnia Wody. Świętowanie wyjątkowo zaplanowaliśmy na 21 marca 2022 - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Po spektaklu Przygoda Piotrusia Mniamucha, w reż. Laury Słabińskiej, który zaprezentujemy o godz. 11:00, odbędzie się pokaz eksperymentów w wykonaniu Szalonego Chemika. Pokaz poprowadzi Pani Małgorzata Młynik z Wodociągów Kieleckich. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest słodka niespodzianka i drobny upominek.

W twórczej atmosferze, w takim magicznym miejscu, jakim jest Teatr, łatwiej będzie dzieciom przyswoić sobie kilka prostych zasad, które w znaczący sposób zwiększą ich świadomość na temat niemarnowania wody.

Obchody Światowego Dnia Wody w teatrze „Kubuś” uświetni obecność Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce - Pana Grzegorza Sowińskiego oraz Prezesa Wodociągów Kieleckich – Pana Henryka Milcarza, który weźmie udział w pokazie Szalonego Chemika.

Relacja z wydarzenia Telewizji Świętokrzyskiej: https://bit.ly/3wo36Vq