Święto Kielc 2019 z teatrem "Kubuś"

22 i 23 czerwca 2018

 

BAWMY SIĘ!

 

Takie jest hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się w dniach: 21-23 czerwca 2019.

 

 

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", w ramach Święta Kielc, wychodzi do mieszkańców miasta, proponując im wspólną zabawę poza siedzibą Teatru:

22 CZERWCA (SOBOTA):

  • godz. 15.35, Plac Artystów - „O Rybaku i Złotej Rybce” | 3+

Znana wszystkim bajka, którą w dowcipny sposób opowiedziała na nowo Marta Guśniowska, przypomina o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca. I o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.
Więcej o spektaklu na stronie: www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/o-rybaku-i-zlotej-rybce

 

23 CZERWCA (NIEDZIELA):

  • godz. 11.00, Muszla w Parku Miejskim - „O Wilku i Czerwonym Kapturku” | 3+

W tym spektaklu Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci... Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami!
Więcej o spektaklu na stronie: www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/o-wilku-i-czerwonym-kapturku

  • godz. 12.30, Muszla w Parku Miejskim - "Koty i PSotY" w wykonaniu Grupy Teatralnej TworzyMY

Dwa pokazy przygotowane przez dzieci i młodzież z Grupy teatralnej TworzyMY, działającej już od 6 lat w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, pod okiem aktorki Ewy Lubacz.

Pokazy są zwieńczeniem pracy w mijającym sezonie 2018/19, polegającej przede wszystkim na kreatywności, ekspresji i zgraniu zespołu. Grupa teatralna TworzyMY poprzez zabawy oparte na improwizacji i etiudach na zadany temat ćwiczyła koncentrację, zapamiętywanie, wyrazistość, kreowanie oraz komunikację. Zdobyte w ten sposób umiejętności członkowie Grupy zaprezentują w inscenizacjach wierszy należących do klasyki literatury dziecięcej, z muzyką Łukasza Mazura:
- grupa młodsza (7 – 10 lat) przedstawi zabawne opowieści o naszych ukochanych czworonożnych pupilach: psach i kotach, napisane przez Ludwika Jerzego Kerna,
- grupa starsza (11 – 15 lat) zaprezentuje fragmenty wiersza „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

  • w godz. 11.00 - 13.00, Rynek - Warsztaty plastyczne z konstrukcji lalek teatralnych | 5+

Pod okiem plastyczek z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach dzieci wykonają własnoręcznie proste lalki teatralne, które później będą mogły wykorzystać podczas zabawy w teatrzyk kukiełkowy. Do budowy lalek, oprócz standardowych materiałów plastycznych, wykorzystane zostaną materiały recyklingowe.

Warsztaty nie tylko wpłyną pozytywnie na rozwój wyobraźni i zdolności manualnych dzieci, ale również zwrócą ich uwagę na to, jak wiele jest możliwości tworzenia ze wszystkiego, co znajdą wokół. Ograniczanie zużycia surowców naturalnych i zmniejszanie ilości odpadów przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

ZAPRASZAMY!

Więcej o Święcie Kielc na stronie: www.swietokielc.pl