Teatr „Kubuś” ponownie doceniony przez ministerstwo

Wniosek „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!” uplasował się na 7 pozycji wykazu wniosków rozpatrzonych pozytywnie w ramach budzącego ogromne zainteresowanie programu „Kultura w sieci” (zostało złożonych prawie 6000 wniosków) finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Wniosek Teatru „Kubuś” uzyskał ponad 89 punktów na 100 możliwych i tym samym otrzymał dofinansowanie w wysokości 94 tys. zł na internetowy projekt czytania sztuk.

Do projektu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!" zostaną zaproszeni młodzi polscy twórcy (reżyserzy, scenografowie, muzycy), a także aktorzy Teatru „Kubuś”, którzy w postaci inscenizowanych czytań online przedstawią publiczności najnowsze sztuki teatralne dla dzieci i młodzieży, wyróżniające się artystyczną treścią. Odbiorcami tych czytań będą dzieci w wieku od 4 do 14 lat oraz ich opiekunowie. Wydarzeniu będą towarzyszyć programy edukacyjne wprowadzające młodych widzów do wybranego tematu oraz wpisy na blogu dokumentujące ich pracę.

Projekt "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!" jest autorskim pomysłem Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zapoczątkowanym jeszcze w 2016 r. i kontynuowanym do tej pory w formie tradycyjnych czytań autorskich w teatrze.